Joburi disponibile

Consilier vanzari D'S Damat

09.08.17

Candidatul ideal

Studii medii/superioare (de preferat absolvite)
– Experienta in activitatea comerciala retail constituie un avantaj;
– Experienta in domeniul fashion/accesorii este un avantaj;
– Persoană deschisă, pozitivă, spontană, orientată către clienţi;
– Vocabular comercial ingrijit, maniere, rafinament;
– Spirit de echipa si orientare catre nevoile clientului;
– Abilitati de comunicare, flexibilitate, gandire pozitiva;

Descrierea jobului

– Excelente calitati de Customer Service;
– Ofera informatii relevante despre specificul brandului si a trendurilor actuale;
– Mentine un mediu de lucru profesionist, ordonat si estetic in magazin;
– Realizează receptia produselor;
– Indeplineste corespunzator sarcinile operationale trasate
– Realizarea targetului de vanzare alocat;
– Implinirea asteptarilor potentialilor clienti printr-o consiliere exemplara, asupra produselor, astfel incat sa devina clienti;
– Cunoasterea produselor, caracteristicilor tehnice si a tehnicilor de merchandising;

Oferta (bonusuri, beneficii):

Un mediu de lucru dinamic, oportunitati de dezvoltare a carierei, training de specialitate si un pachet atractiv de beneficii(salariu fix+bonus vanzari).

Descrierea companiei

D’S Damat, brandul deținut de compania turcă Orka Group, a devenit, în doar patru ani de la intrarea pe piața românească, lider pe segmentul de vestimentație masculină, deținând în prezent zece magazine în cele mai mari centre comerciale din România.D’S Damat a devenit un etalon pentru bărbații care acordă o deosebită atenție imaginii lor și ținutei vestimentare pe care o poartă.

Daca vrei sa faci parte din echipa noastra trimite C.V.-ul tau pe adresa de e-mail: dsdamat.constanta@gmail.com , sau cere detalii in magazin

Marionnaud Paris angajeaza Beauty Adviser (lucrator gestionar)

06.06.17

Vei fi la curent cu toate noutățile din universul frumuseții, vei participa la training-uri de formare profesională în domeniu și vei încanta clienții zi de zi cu farmecul, accesibilitatea și experiența dobândită!

Beauty Adviser-ul la Marionnaud Paris:
- Identifică nevoile clienților și îi ajută prin realizarea de recomandări individuale;
- Întocmește documente contabile primare;
- Operează la casa de marcat cash/credit;
- Lucrează în ture și în zile de weekend;
- Gestionează marfa și se asigură că nu există lipsuri;
- Promovează și vinde produsele cosmetice din locația în care se desfășoară activitatea;
- Realizează activități administrative, aprovizionarea rafturilor, actualizarea preturilor;
- Pastrează spațiul de lucru placut și curat;
- Participă la trainingurile companiei și ale furnizorilor;

Cerințele unui Beauty Adviser:
- Studii medii (liceu – Diploma de Bacalaureat);
- Experiență în vânzări – domeniul comerțului cu amănuntul;
- Cunoștințe medii de utilizare a calculatorului;
- Cunoașterea unei limbi străine;
- Aspect îngrijit, plăcut;
- Seriozitate, responsabilitate;
- Orientare spre client;

Bonusuri, beneficii:
- Pachet salarial avantajos;
- Tichete de masă;
- Decontare transport;
- Training și suport continuu pentru dezvoltarea profesională;

Daca vrei sa faci parte din echipa Marionnaud, trimite CV-ul la adresa de mail constanta1286@marionnaud.ro sau cere detalii in magazin.

Property of

Urmărește-ne
și pe

Abonează-te la